46 | 07:45 | u16 Javelin | (52,87m S. Boome 1991) |
| Litha Mbiko (W); Connor Clark (S); Luc Dicey (F); Anthony Lampe (B); Luc Willemse (S); Alex Vintcent (F); Noah Viuff (S); Josh Koster (F); |
55 | 07:45 | u14 800 Metres | (2 min 10,0 sec O. Stewart 2015) |
| Tom Spangenberg (W); Matthew Ratcliffe (M); Caleb Mentoor (S); Daniel Brink (F); Joshua Mafunda (O); Samuel Graham (M); Dominic Kotze (O); James Gray (G); |
77 | 07:45 | u15 High Jump | (1,80m M. Nel 2004) |
| Elihle Tsobo (W); Ben Durrant (G); Cwenga Nogantshi (M); Roman Waltman (S); Max Morgan (W); Andréa Mynhardt (F); |
65 | 07:50 | u15 800 Metres | (2 min 8,0 sec O. Stewart 2016) |
| Nick Mclagan (F); Nikolas Lowther (K); Liam Grieve (W); Callum Jones (O); Oscar Tanton (B); Harry Dutton (S); Robbie Vintcent (F); Jonty Osler (W); |
66 | 07:55 | u16 800 Metres | (2 min 3,1 sec A. Boyd 1995) |
| Chris Mclagan (F); Ashton Wyatt (O); Michael Whitelaw (O); Michael Mafunda (O); Jono Parent (F); Leo Cobbledick (G); Luc Dicey (F); Noah Coleman (W); |
47 | 08:00 | u15 Shot Put | (14,59m L. Da Graca 2012) |
| Jonathan Horton (B); Deen Rinquest (K); Luca Wolfe-Coote (S); Lukholo Dywili (F); Travis Turner (O); Rais Liebenberg (W); Christopher Reid (W); Luke Skillicorn (O); |
54 | 08:00 | u15 Long Jump | (6,09m D. Von der Heyden 2022) |
| Caleb Clark (W); Andréa Mynhardt (F); Max Morgan (W); Fawaaz Davids (F); Troy Woollam (G); Fynn Cullis (G); Jonty Osler (W); Jack Grout (B); James Ciolli (F); |
67 | 08:00 | u19 800 Metres | (1 min 57,9 sec C. Cotchobos 2015) |
| Reece Quin (G); Joe Phillipson (B); Robert Veldtman (B); Nic Perez (G); Cameron Moon (K); Nic Caldwell (K); David Tripe (W); Joshua Mettler (F); |
83 | 08:00 | u14 Discus | (35,26m A. Gadaba 2020) |
| Caleb Mentoor (S); Ollie Bresler (W); Xander Mclachlan (S); Finlay Ferguson (W); Robert Swain (B); Heimer Wegener (F); Yuvi Gihwala (K); Chris Nel (O); |
43 | 08:20 | u14 100 Metres | (11,2 sec R. Jeftha 2002) |
| Imaad Hendricks (M); Yusuf Patel (B); Sarleh Achmat (M); Julian Edwards (F); Uzayr Johaar (B); Caleb Paulsen (O); Tim Deckenbrock (W); Xander Mclachlan (S); |
41 | 08:25 | u16 100 Metres | (11,2 sec R. Jeftha 2004) |
| Nic Deckenbrock (W); Tristan Thirion (M); Waco Bassick (S); Joshua Huntingford (G); Thomas Strijp (O); Louis De Waal (F); Miyolo Ngculu (G); Reza Levy (G); |
42 | 08:30 | u15 100 Metres | (11,1 sec R. Jeftha 2003) |
| Caleb Clark (W); Ben Durrant (G); Jonathan Horton (B); Yasir Carr (M); Elihle Tsobo (W); Andréa Mynhardt (F); Yaasin Allie (G); Conner Rogers (O); |
40 | 08:35 | u19 100 Metres | (10,8 sec J. de Wet 1996) |
| Daniel Von der Heyden (W); Kashief Joseph (F); Iviwe Dadamasi (W); Nathan Putzier (W); James Grieve (M); Andrew Betty (B); Robert Veldtman (B); Justin Pillay (G); |
60 | 08:45 | u14 Long Jump | (5,87m G. Mentoe 2019) |
| Julian Edwards (F); Caleb Paulsen (O); Uzayr Johaar (B); Ethan Constable (S); Xander Mclachlan (S); Yusuf Patel (B); Dominic Planting (M); Joze Louw (F); Kai Van der Vyver (K); |
73 | 08:45 | u19 Javelin | (59,20m S. Boome 1992) |
| Toran Head (F); Adam Diggle (W); Aza Gabada (F); Joshua Macdonald (W); Sebastian du Toit (S); Liam Reid (F); Andrew Levett (G); Jeremy Young (S); Nicholas Leith (S); |
76 | 08:50 | u16 Shot Put | (13,99m J. Cockburn 2006) |
| Timothy Young (S); Raa'id Arendse (O); Alex Vintcent (F); Matt Fenn (S); Anthony Lampe (B); James Gordon (S); Thaafier Japtha (M); Jack Hibling (W); |
78 | 08:50 | u15 Discus | (43,52m M. Ledwidge 2002) |
| Imraan Leith (G); Alistair Hughes (S); Christopher Reid (W); Luke Skillicorn (O); Travis Turner (O); Luca Wolfe-Coote (S); Rais Liebenberg (W); Ryan Dales (F); Abdul Qaadir Abrahams (G); |
79 | 08:50 | u14 400 Metres | (52,8 sec R. Jeftha 2002) |
| Tom Spangenberg (W); Daniel Brink (F); Nathan Whiffler (G); Dominic Kotze (O); Joshua Mafunda (O); Cuan Cadiz (G); River Boltman (F); Matteo Lanfranchi (F); |
80 | 08:55 | u15 400 Metres | (53,1 sec R. Jeftha 2003) |
| Ryan Mclea (M); Ben Durrant (G); Joshua Gloyne (G); Enoch Chan (M); Nikolas Lowther (K); Liam Grieve (W); Josh Velosa (F); James Ciolli (F); |
82 | 09:00 | u16 400 Metres | (51,0 sec R. Jeftha 2004) |
| Waco Bassick (S); James Malan (O); Danny Newton (B); Josh Gorgens (F); Litha Mbiko (W); Thomas Strijp (O); Chris Mclagan (F); Boytjie Fyfer (M); |
84 | 09:05 | u19 400 Metres | (50,0 sec K. Hearn 2002) |
| Iviwe Dadamasi (W); Conor Day (K); Robert Veldtman (B); Rynard Gordon (W); Ben Myburgh (S); Ammaar Jackson (G); Alexander Newton (B); Ben Ross (F); |
59 | 09:20 | u16 High Jump | (1,87m S. Symington 1977) |
| Danny Newton (B); Lulibo Nyawula (F); Waco Bassick (S); Louis De Waal (F); Tristan Thirion (M); Oliver French (M); Jack Baptista-Horne (M); Keegan Rinquest (O); |
86 | 09:25 | u14 80 Metres Hurdles | (11,8 sec R. Jeftha 2002) |
| Yusuf Patel (B); Imaad Hendricks (M); Rupert Andersson (S); Tim Deckenbrock (W); Jamie Thomason (K); Sarleh Achmat (M); Seanwin Christians (W); James Gray (G); Rob De Waal (F); |
45 | 09:30 | u14 High Jump | (1,69m A. Newtown 2020, S. Hartzenberg 2017) |
| Caleb Paulsen (O); Julian Edwards (F); River Boltman (F); Caleb Mentoor (S); Jamie Thomason (K); Joze Louw (F); Matteo Toweel (O); Charles De Villiers (G); Rafael Farinha (M); |
75 | 09:30 | u19 Long Jump | (6,68m V. Staegmann 1950) |
| Daniel Von der Heyden (W); Wa-keem Fortuin (W); Ben Myburgh (S); Mateo Ciolli (F); Alexander Newton (B); Bafokeng Lehloenya (O); Carwyn Davies (K); Nathan Putzier (W); |
44 | 09:40 | u19 Discus | (50,49m C. Hayward 1977) |
| Adam Diggle (W); Elijah Fisher (B); Aza Gabada (F); Christopher Du Toit (M); Andrew Levett (G); Rieko Kidha (W); Sam Purchase (W); Kiran Bloom (B); Nicholas Basson (K); |
88 | 09:40 | u16 100 Metres Hurdles | (13,6 sec U. Jacobs 2008) |
| Danny Newton (B); Lulibo Nyawula (F); Miyolo Ngculu (G); Nic Deckenbrock (W); Chris Mclagan (F); Samuel Crookes (O); Alex Bower (K); Ilya Hartley (M); |
69 | 09:50 | u14 Shot Put | (12.74m J. Morris 2008) |
| Xander Mclachlan (S); Caleb Mentoor (S); Imaad Hendricks (M); Yaks Siwundla (O); James Dimitri-Kark (B); MJ Madubela (S); Daniel Prestage (B); Jonah De Villiers (O); |
89 | 09:50 | u19 110 Metres Hurdles | (15,1 sec M. Grey 1997) |
| Alexander Newton (B); Ammar Laatoe (F); Luke Miller (W); Elio Dabancourt (M); Aiden Neutt (S); Bafokeng Lehloenya (O); Michael Lawson (G); Bohlale Koela (B); |
99 | 09:55 | u15 Javelin | (44,68m W. Gresse 2006) |
| Christopher Reid (W); Rais Liebenberg (W); Matt Cloete (S); Imraan Leith (G); Jake Hendricks (F); Travis Turner (O); Matthew Schultz (K); Ryan Dales (F); |
70 | 10:30 | u16 Discus | (51,65m C. Hayward 1976) |
| Raa'id Arendse (O); Joey Lwande (W); Alex Vintcent (F); Jarred Kowen (F); James Gordon (S); Jack Hibling (W); Kayden Francke (S); Hersheel Nathoo (K); |
74 | 10:30 | u14 200 Metres | (23,3 sec R. Jeftha 2002) |
| Sarleh Achmat (M); Julian Edwards (F); Yusuf Patel (B); Ethan Constable (S); Caleb Paulsen (O); Tim Deckenbrock (W); Ethan Mcmurtrie (B); Uzayr Johaar (B); |
72 | 10:35 | u15 200 Metres | (22,6 sec R. Jeftha 2003) |
| Caleb Clark (W); Ryan Mclea (M); Ben Durrant (G); Brent Cowden (M); Jonathan Horton (B); Conner Rogers (O); Enoch Chan (M); Andréa Mynhardt (F); |
71 | 10:40 | u16 200 Metres | (22,6 sec R. Jeftha 2004) |
| Nic Deckenbrock (W); Waco Bassick (S); Tristan Thirion (M); Reza Levy (G); Joshua Huntingford (G); Litha Mbiko (W); Josh Gorgens (F); Gordon Alexander (S); |
68 | 10:45 | u19 200 Metres | (22,5 sec K. Hearn 2001, M. Christians 2004, M. Christians 2005) |
| Daniel Von der Heyden (W); Iviwe Dadamasi (W); Lucca Mynhardt (F); Conor Day (K); Rynard Gordon (W); Kashief Joseph (F); James Grieve (M); Andrew Betty (B); |
81 | 10:50 | u19 High Jump | (1,93m C. Wilson 1982) |
| Alexander Newton (B); Bafokeng Lehloenya (O); Christian Gloyne (S); Michael Davidson (O); Sebastian McAdam (G); Rynard Gordon (W); Jake Fenn (S); Joshua Mettler (F); Thomas Malan (O); |
101 | 10:55 | u14 1500 Metres | (4 min 59,6 sec N. Mclagan 2023) |
| Matthew Ratcliffe (M); Tom Spangenberg (W); Daniel Brink (F); Joshua Mafunda (O); Dominic Kotze (O); Charles De Villiers (G); James Thornton (B); Jamie Thomason (K); Cuan Cadiz (G); Caleb Mentoor (S); |
85 | 11:00 | u19 Shot Put | (14,58m M. Neill 1983) |
| Daniel Von der Heyden (W); Alexander Smith (M); Adnaan Lagadien (B); Thomas Truter (W); Aza Gabada (F); Ben Myburgh (S); Andrew Levett (G); Jordan Petersen (S); Christopher Du Toit (M); |
90 | 11:05 | u16 Long Jump | (6,28m M. Nel 2005
) |
| Josh Gorgens (F); Luc Dicey (F); Reza Levy (G); Nic Deckenbrock (W); Danny Newton (B); Miyolo Ngculu (G); Waco Bassick (S); Litha Mbiko (W); |
91 | 11:05 | u15 1500 Metres | (4 min 23,5 sec O. Stewart 2016) |
| Nick Mclagan (F); Nikolas Lowther (K); Liam Grieve (W); John Dingley (O); Robbie Vintcent (F); Jamie Pitt (G); Yazeed Lalkhen (B); Alexander Love (M); Zanda Hlongwane (M); Fynn Cullis (G); |
92 | 11:15 | u16 1500 Metres | (4 min 16,3 sec O. Stewart 2017) |
| Chris Mclagan (F); Ashton Wyatt (O); Harry Ridl (B); Leo Cobbledick (G); Michael Mafunda (O); Sam Bey (B); Noah Coleman (W); Aarav Desai (G); Luc Dicey (F); Diego Guerrini (S); Max Marshall-Smith (S); |
93 | 11:25 | u19 1500 Metres | (4 min 9,6 sec E. Ayyoub 2020) |
| Joe Phillipson (B); Reece Quin (G); Nic Perez (G); Nic Caldwell (K); Max Marr (S); Sebastian Von Bormann (O); Joseph Lappin (G); Carl Van Wyngaarden (W); David Tripe (W); Dylan Martin (K); |
95 | 11:50 | u16 Relay | (47.2 sec Mallett 2007) |
| Gray House (G); White House (W); School House (S); Mallett House (M); Founders House (F); Birt House (B); Ogilvie House (O); Kidd House (K); |
96 | 11:55 | u19 Relay | (45,4 sec School 2020) |
| White House (W); Founders House (F); School House (S); Kidd House (K); Birt House (B); Gray House (G); Ogilvie House (O); Mallett House (M); |
98 | 12:05 | u19 3000 Metres | (8:56,2 K. Reilly 2010) |
| Joe Phillipson (B); Nick Mclagan (F); Nic Caldwell (K); Joseph Lappin (G); Cameron Moon (K); Rohan Rossouw (M); Joshua Mettler (F); Carl Van Wyngaarden (W); |
100 | 12:15 | All Prize Giving | |
| |
87 | 09:35 | u15 100 Metres Hurdles | (14,6 sec M. Hamutenya 2008) |
| Caleb Clark (W); Yaasin Allie (G); Brent Cowden (M); Fawaaz Davids (F); Elihle Tsobo (W); Conner Rogers (O); Oscar Banyard (S); Oscar Tanton (B); |
94 | 11:45 | u14 Relay | (51,2 sec Birt 2002) |
| Mallett House (M); Birt House (B); Founders House (F); School House (S); Ogilvie House (O); White House (W); Gray House (G); Kidd House (K); |